Kovanie Winkhaus proPilot

Systém kovania proPilot bol vyvinutý dôsledne so zreteľom na ekonomické aspekty dynamických trhov. Toto značkové kovanie je certifikované podľa systému QM 328 (certifikát konformity IFT) a je testované v zmysle nodmy DIN EN 13126-8 a normy DIN EN 1191 (skúška funkčnej odoslnosti okien a dverí).

Premyslené až do detailu

Systém Winkhaus proPilot je ekonomicky výhodným riešením kovania v pravouhlých oknách z plastového a hliníkového profilu so 166 šírkou drážky kovania. Systém proPilot má v štandardnom vybavení funkciu jemného priestorového 3D nastavenia, zdvíhací mechanizmus a je vybavený konštrukčnými dielmi z kvalitného plastu. Tieto detaily sú zárukou dobrej funkčnosti a ľahkého chodu kovania proPilot počas celej doby životnosti okna.

Stavebná konštruckia

 • iba asi 80 konštrukčných dielov pre celú škálu produktov
 • šírka drážky krídla do 1050mm s iba jednou veľkosťou nožníc
 • iba jeden rohový profil

Uzatvárací excenter

 • nastavenie prítlačného tlaku +/- 0,8mm
 • iba jedno vyhotovenie uzatváracieho dielu
 • blokovanie vyklopenia integrovaným zdvíhacím mechanizmom


Strana závesu

 • nastavenie prítlačného tlaku +/- 0,8mm
 • bočné prestavenie +3mm/ -2mm
 • maximálna prípustná hmotnosť krídla 100kg

 

Prídavné súčiastky

 • možnosť dodatočného vybavenia zámkou balkónových dverí, poistkou proti chybnej manipulácií a štrbinovým vetraním
 • krytky pre rohové a nožnicové ložiská

Kovanie Winkhaus activPilot

activPilot1Kovaním activPilot vytvorila spoločnosť Winkhaus ucelený systém schopný splniť všetky požiadavky a ponúknuť riešenia, ktoré možno v budúcnosti považovať za nový štandard. Základ systému pritom tvoria známe kovania – autoPilot. Všetky osvedčené funkcie a výhody tejto generácie spoločnosť Winkhaus prevzala, optimalizovala a zdokonalila.

Inteligentná, jasne štruktúrovaná stavebnicová sústava activPilot ponúka výrobcom okien zreteľné zlepšenie efektivity spracovania, predovšetkým vďaka razantnému zníženiu počtu stavebných prvkov systému. Vďaka lesklému inovovanému povrchu a rade dizajnových prvkov kovania activPilot je spoločnosť Winkhaus na trhu lídrom aj v oblasti moderného dizajnu a formy.

Bezpečnosť

Špeciálnou novinkou kovania activPilot je jeho inovatívny uzatvárací systém. Úplne nový uzatvárací osemhranný hríbik garantuje spoločne s modulárnym systémom rámových protiplechov nadštandardnú životnosť a vysokú úroveň zabezpečenia.

Úroveň bezpečnosti je vďaka tomu úplne individuálna a závisí prakticky len na výbere zodpovedajúcich rámových protikusov. Okrem toho možno uzatvárací bezpečnostný osemhranný hríbik ručne prenastaviť a nastaviť tak prítlak okenného krídla k rámu v rozsahu + / – 0,8 mm, čím sa docieli optimálna tesnosť aj po dlhodobom užívaní okná.

Špičkový dizajn

Dokonalý tvar, funkčnosť, flexibilita. Jasná orientácia na dizajn je ďalším bodom, v ktorom výrobný program activPilot spoločnosti Winkhaus vyniká na súčasnom trhu. O prednostiach nového systému nekompromisne presviedča nadštandardné, tvarovo dokonalý a náročný dizajn, s ktorým sa snúbi vysoká miera komfortu pri užívaní, údržbe a čistenie celého systému.

Funkčnosť a flexibilita

Flexibilita je pre Winkhaus synonymom variability riešenia s dôrazom na maximálnu spokojnosť zákazníka a minimálnu náročnosť pri výrobe alebo montáži.

ActivPilot ponúka nepreberné množstvo individuálnych riešení, modifikácií a úprav. Typickým príkladom flexibilného prvku je TFE (integrovaný prvok s trojitou funkciou), schopný slúžiť ako poistka chybnej manipulácie, prizdvihávač a balkónová poistka zároveň.

Galéria kovanie Winkhaus

Táto fotogaléria je prázdna.